Zenés színház

Új megoldást dolgozott ki a Met közönsége elvesztésének megállítására

2018.09.17. 15:20
Ajánlom
Történetében először újfajta műsorrenddel várja közönséget a több mint százéves New York-i Metropolitan Opera a 2019-2020-as évadtól kezdődően.

A Metropolitan Opera jegyeladásai az elmúlt években visszaestek, részben a közönség elöregedése miatt. Az intézmény az új évadtól vasárnap délutánra is előadásokat hirdet, mivel reményeik szerint ez az újítás akár több millió dollárral is növelheti az intézmény bevételeit.

"A szombati matinéelőadásokra 15-20 százalékkal jobban fogynak a jegyek, mint a hétköznap estiekre, és úgy véljük, hogy a vasárnapi előadások is jól fognak teljesíteni" - mondta Peter Gelb, a Met igazgatója.

A 2019-2020-as évadban az intézmény 17, a következő szezonban 27 vasárnapi előadást tarthat. A vasárnapi matinét követően hétfőn nincs előadás, továbbá aznap és kedd reggel is elmaradnak a zenekari próbák. A zenekar tagjainak túlóraként számolják el, ha több mint 13 vasárnapot dolgoznak egy évadban, az énekkar tagjai pedig szabadnapot kapnak a vasárnapi fellépésekért, amelyek a megállapodás értelmében nem kezdődhetnek délután 1 óra előtt.

GettyImages-856466566-151514.jpg

A Metropolitan Opera nézőtere (Fotó/Forrás: Roy Rochlin / Getty Images Hungary)

A szakszervezetekkel kötött új megállapodás értelmében (amit még jóvá kell hagynia az American Guild of Musical Artists kormányzótanácsának) az operaház februáronként nem tart előadásokat a 2020-2021-es évadtól. A szezon második fele márciusban indul egy új produkcióval, és az évad egy hónappal tovább, június közepéig fog tartani. A februári szünet oka, hogy ilyenkor általában kevesebb jegyet adnak el a téli időjárás és a turisták elmaradása miatt. Gelb szerint lehet, hogy a februári szünet első hetében külső előadásokat fog befogadni az intézmény, míg az operaház zenekara valószínűleg koncertet ad a Carnegie Hallban.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Prima Primissima Díjat kapott Tarr Béla, Gőz László és Sapszon Ferenc

Tíz kategóriában vehették át a Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában tartott gálaesten. 
Könyv

Megvannak a 2023-as Déry-díj nyertesei

Ladik Katalin, Mohácsi István, Mohácsi János, Nagy Gabriella és Ilma Rakusa vehetik át a magyar irodalom egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező elismerését.
Klasszikus

„Nagyon boldoggá tesz, ha én vezethetek el valakit a dalokhoz” – interjú Helmut Deutschcsal

Helmut Deutsch zongorakísérőként nem csupán kevesekhez fogható népszerűségre tett szert szakmájában, de tanárként is rendkívüli énekesnagyságokat vezetett el a dalműfajhoz. A művész nemrég Piotr Beczałával adott szláv estet az Operaházban.
Klasszikus

Karácsonyi ráadáskoncertet is ad a Concerto Budapest a hagyományos adventi ajándékkoncertek mellett

Koncertekkel ajándékozza meg a zeneszeretőket az adventi időszakban a Concerto Budapest. A kórházi kezelés idején családjukat nélkülözni kényszerülő betegekhez, idősekhez idén is kamaraprodukciókkal látogatnak el a zenekar tagjai.
Klasszikus

Dél-Afrikában rendezett kortárs fesztiválon szerepel az UMZE

Az új és legújabb zenére specializálódott együttes a Nemzetközi Kortárszenei Társaság éves fesztiválján működik közre, Johannesburgban és Fokvárosban.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház hír

Negyven százalékkal csökkenti kórusa létszámát a Bayreuthi Ünnepi Játékok

A neves Wagner-fesztivál anyagi nehézségekkel indokolta, hogy százharmincnégy fős énekkarát mindössze nyolcvan főre csökkenti. A Német Opera- és Táncegyüttesek Szövetsége azt javasolta az Ünnepi Játékok vezetőségének, fontolják meg a döntést.
Zenés színház ajánló

Eötvös Péter-ősbemutatóra készül az Opera

A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényéből írt Valuska címmel operát, amelyet december 2-án mutat be a Magyar Állami Operaház Eiffel Műhelyháza.
Zenés színház kritika

A nevetés védelme – Ligeti-bemutató Bécsben

A Ligeti-évforduló alkalmából újabb darabbal gyarapodott a magyar művek (egyébként nem túl nagy) száma a nemzetközi operarepertoáron. A Le Grand Macabre november 17-i előadásán jártunk.
Zenés színház interjú

„A művészet mindig arra késztet, hogy változtassunk a nézőpontunkon” – interjú Stefan Herheim operarendezővel

Stefan Herheim, napjaink egyik legelismertebb rendezője, az elmúlt évad óta Bécs „második operaházának” a MusikTheater an der Wiennek az igazgatója. Händel Theodorájából kiindulva vallásról, intézményesülésről és az operai önreflexióról beszélgettünk vele.
Zenés színház kritika

Megváltástörténet a kávézóban – Händel Theodorája a MusikTheater an der Wienben

Öt ember egy kávéházban – öt történet arról, mi történhet, ha az embert megérinti a természetfeletti. Händel Theodorája nem is játszódhatott volna térben és időben közelebb a közönségéhez, mint ahogyan a bécsi MusikTheater an der Wienben színre kerül.