Az Operetthíd gálaműsorán az operettirodalom gyöngyszemei mellett Wolfgang Amadeus Mozart, Bernstein és Rossini művei is megszólalnak - mondta a gála előtt tartott sajtótájékoztatón Kiss-B. Atilla, a Budapesti Operettszínház főigazgatója. Hangsúlyozta, hogy a hídépítés szándékával hívták létre az eseményt, amelynek a címe is erre utal.
Az est fellépői között volt Anatolij Pogrebnyi, Mariana Bodnar, Arszen Kurbanov, Halina Hrehorcsak-Odrünszka, Igor Levenec, Olena Arbuzova, Olexander Csuvpülo, Valerija Tulisz, Bordás Barbara, Homonnay Zsolt, Laki Péter, Lukács Anita, Szendy Szilvi és Vadász Zsolt. A gálát Somogyi Szilárd rendezi, Okszana Madaras és Pfeiffer Gyula vezényel, a koreográfus Lénárt Gábor, közreműködik a Budapesti Operettszínház Zenekara és Balettkara.
Ljubov Nepop, Ukrajna magyarországi rendkívüli és meghatalmazott nagykövete emlékeztetett arra, hogy 2014 óta tart az együttműködés a Kijevi Nemzeti Akadémiai Operettszínház és a Budapesti Operettszínház között, és azóta évről évre rendszeresen hívják vendégszerepelni a budapesti művészeket egy közös gálaműsorra.
2014-ben a Pentaton Koncert- és Művészügynökség közreműködésével vette fel a kapcsolatot a magyar és ukrán társulat, akkor Kálmán-gálát rendeztek Kijevben, amire négy magyar szólistát hívtak meg a Budapesti Operettszínházból.
A rákövetkező évben Lehár-gálát tartottak, legutóbb idén májusban léptek fel magyar művészek Kijevben, ahonnan most először érkezett nyolc szólista és egy karmester budapesti fellépésre. Az ünnepi operettgála remek magyarországi ünnepe a régóta tartó együttműködésnek.
Bogdan Sztrutinszkij, a Kijevi Nemzeti Akadémiai Operettszínház igazgatója és művészeti vezetője szerint a kultúra és a művészet a legjobb eszköz, hogy az országok közelebb kerüljenek egymáshoz. A műsor szimbolikus címe is erre utal, az Ukrajna és Magyarország közötti kulturális hídra.
Bogdan Sztrutinszkij tehát régóta szeret a magyar művészekkel dolgozni, a sajtótájékoztatón erről így fogalmazott:
A magyar énekesek érzik az operett művészetet és átélik a hagyományát, ami elsősorban Magyarországon alakult ki. A jó hozzáállás és a baráti kapcsolatok kötnek össze bennünket, és nagyon fontos az is, hogy sokat tanulunk egymástól.”
A Kijevi Nemzeti Akadémiai Operettszínház és a Budapesti Operettszínház a hosszútávú együttműködésről is megállapodott, az elképzelésekben szerepel Várkonyi Mátyás - Gunar Braunke - Ács János Dorian Gray című musicaljének a bemutatása jövő tavasszal, valamint a budapesti A chicagói hercegnő című operettelőadás koprodukcióban történő bemutatása, díszlet, jelmez, koreográfia és rendezés átvételével.
Stefuca Viktória, az Ukrán Országos Önkormányzat elnökhelyettese arról szólt, hogy céljuk az ukrán kultúra interpretálása Magyarországon. Mint mondta, az Operetthíd az első nagyobb projektjük, de további nagy terveik vannak.
Kijev legrégebbi állandó színházában, amely 1907-ben nyitotta meg kapuit, 1934 óta lelt otthonra az operett műfaja. A teátrum ma, az állami díjakkal elismert Bogdan Sztrutinszkij vezetése alatt számos magyar Kálmán, Ábrahám és Lehár művet tart műsorán.