Zenés színház

Utoljára látható a Soharóza nagysikerű előadása, a Tabu kollekció

2020.06.24. 15:15
Ajánlom
Az Ügy és a Tabu kollekció is látható lesz augusztus elején a Városmajori Szabadtéri Színpadon. Az extravagáns jelmezeket felvonultató catwalk-koncertek teltházakat vonzottak eddig.

Bármiből tudunk alkotni, ez belénk van kódolva. Én, ha ránézek erre a bögrére, rögtön látok benne egy kanapét, egy szoknyát vagy bármit.

Ezt Nagy Fruzsina jelmeztervező mondta a vele és Halas Dóra karvezetővel, a Soharóza alapítójával készült interjúnkban. Nagyjából ezt érzi a néző is, amikor Az Ügyet és a Tabu kollekciót nézi, amely egyszerre kóruselőadás elektronikával, modern színház és extravagáns jelmezbál.

Népdalt énekelve sétál át a macska a hivatalon

Kapcsolódó

Népdalt énekelve sétál át a macska a hivatalon

Halas Dóra és Nagy Fruzsina már a második közös előadásukat készítették el a Soharóza kórussal. Catwalk-koncertnek nevezik az általuk alkotott műfajt, amelyben elegyednek a kóruskoncert, a színház és a divatbemutató jellegzetességei. Az Ügyben népdalokat dolgoztak fel, bár mint mondták, Kodály és Bartók óta valami nagyon félrecsúszott a népzene társadalmi megítélésében.

Augusztus 1-én 20 órakor a Városmajori Szabadtéri Színpadon Az Ügy kerül színre, amely a bürokrácia útvesztőibe kalauzol, és Kodály Székelyfonójához hasonlóan egy népdalokból építkező etűdsorozatban mutat képet a jelenlegi magyar társadalomról. „Azokat dolgoztuk fel, amik minket a legjobban frusztráltak. A hülyeségeket, amik megnehezítik a hétköznapokat” – mondták a koncepcióról az alkotók.

Augusztus 2-án 20 órától ugyanitt pedig a Tabu kollekció látható, méghozzá – fájdalom! – utoljára, a társulat ugyanis ezen az estén búcsúzik a produkciótól. Ebben catwalk-koncertben megannyi kényes téma került terítékre: szelfihalál, pedofília, repülőgép-szerencsétlenség, menstruáció és gruppenszex, méghozzá 24 extravagáns ruha-költeményt viselő éneklő modell érzéki tálalásában.

Az Ügy c. előadásról készült fotógaléria a képre kattintva lapozható végig:

A Soharóza és Nagy Fruzsina 2019-ben a Kult50 című kiadványunkban is szerepelt. A Tabu kollekció zenéje megjelent lemezen is.

Meddig képviselhető ingyen egy ügy?

Kapcsolódó

Meddig képviselhető ingyen egy ügy?

A Kult50 legújabb részében a Soharóza, vagyis Halas Dóra és Nagy Fruzsina Szamosi Zsófia színésznővel beszélgettek a percre beosztott napokról és arról, hogy a fontosnak érzett ügyek sem képviselhetőek végtelenségig csak lelkesedésből.

A Budapesti Nyári Fesztivál programjai között itt böngészhet.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Jazz/World

Szívbemarkoló énekléssel mondott végleg búcsút a színpadnak a 93 éves kubai ikon, Omara Portuondo Budapesten – VIDEÓ

A kubai zene élő legendája, a 93 éves Omara Portuondo az előzetes tervek szerint Budapesten adta volna élete utolsó koncertjét október 6-án a Papp László Sportarénában, ám egészségügyi állapota miatt erre végül nem kerülhetett sor.
Vizuál

A bronzkor csodája – bárki megcsodálhatja a 3000 éves Somló-hegyi nyakéket a Nemzeti Múzeumban

A Nyakék a késő bronzkorból címmel megnyitott kamaratárlat a Nemzeti Múzeum Széchényi-termében látogatható. A bronzkor csodájára a Somló-hegyen bukkantak rá a múzeum régészei idén nyáron, a kincsleletet tartalmazó korsó felnyitásáról videó is készült.
Zenés színház

„Megéri jónak lenni” – interjú a Budapesti Operettszínház készülő operettmusicaljének szereplőivel

Pejtsik Péter és Orbán János Dénes Hamupipőke című operettmusicaljét november 15., 16. és 17-én mutatja be a Budapesti Operettszínház, Bozsik Yvette Kossuth-díjas balettművész, koreográfus rendezésében.
Vizuál

Világsztárok alakjában látható Mucsi Zoltán a közelmúltban megnyílt ingyenes kiállításon

Ingyenes kiállítás nyílt a Freyler Art Galériában, amelyben a Mucsi Zoltánról korábban naptárként megjelent fotósorozat további képei láthatók. A színművész ismert emberek és fiktív karakterek bőrébe bújva látható.
Klasszikus

Kínai és dél-koreai győzelemmel zárult a IV. Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny

A döntőt a New York-i Carnegie Hall nagytermében tartották. A szervezők szerint a verseny idén újabb mérföldkőhöz ért el, és minden korábbinál nagyobb közönségnek sikerült átadni Liszt Ferenc zenéjét.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház ajánló

Stéger Ferenc életét bemutató kiállítás nyílik Szentendrén

A szentendrei születésű világhírű tenor énekes, Stéger Ferenc születésének bicentenáriuma alkalmából nyílik kiállítás a Ferenczy Múzeumban, október 24-én. Az ünnepelt operaénekes bejárta egész Európát, 1846–1874 között közel ötven városban megfordult.
Zenés színház interjú

„Megéri jónak lenni” – interjú a Budapesti Operettszínház készülő operettmusicaljének szereplőivel

Pejtsik Péter és Orbán János Dénes Hamupipőke című operettmusicaljét november 15., 16. és 17-én mutatja be a Budapesti Operettszínház, Bozsik Yvette Kossuth-díjas balettművész, koreográfus rendezésében.
Zenés színház ajánló

Sztárénekeseket hoz Budapestre a húszéves Georg Solti Akadémia

Az elismert olaszországi bel canto nyári akadémia jelentős nemzetközi karriert építő egykori növendékei közül Aigul Akhmetshina, Freddie De Tommaso, Hera Hyesang Park és Paul Grant lép fel október 20-án a Magyar Állami Operaházban.
Zenés színház hír

A Valuska lett az International Opera Awards legjobb ősbemutatója

Tíz előadás közül a legjobb ősbemutatónak választották a rangos International Opera Awardson Eötvös Péter utolsó operájának premierjét, a Magyar Állami Operaház Valuska-produkcióját.
Zenés színház interjú

Vágó Zsuzsi: „Az egész nézőteret be kell kebeleznem”

Vágó Zsuzsi eljátszotta a musicalirodalom legnagyobb hősnőit, köztük Júliát és Scarlett O’Harát, a Miss Saigon Kimjét, az Abigél Vitay Georgináját és a Rebecca Énjét. Ikerlányai születése után idén tavasszal, a Carmen Jósnőjeként tért vissza a Budapesti Operettszínházba.