Vörös Szilvia, a mezzoszoprán énekes, egyedüli magyarként jutott a verseny tizenegy fős döntőjébe. Így mesélt a döntővel kapcsolatos élményeiről: "A hazai közönség előtt persze volt egyfajta megfelelési kényszerem, ezért nagyon ideges voltam, de ez állítólag nem látszott. A Mozart-ária után úgy éreztem, ezen túl vagyok, most már minden energiámat a második, Donizetti-áriára kell fordítanom. A többieket nem is hallgattam, hogy ne tereljen el semmi".
Arról is beszélt, hogy a verseny egy hete embert próbáló, nehéz időszak volt, de végig nagyon jó hangulatban telt, túlzott versengés nem rontotta meg a légkört: "Az első két fordulóban zongorakísérettel énekeltünk, és én ugyanahhoz a zongoristához, Gyökér Gabriellához voltam beosztva, mint a később első díjat nyert Alexandru Aghenie és a második helyen végző Tetyana Zsuravel, így velük például sokat tudtunk beszélgetni".
A nagydíjjal járó tizenötezer eurót elsősorban az énekesi pályával kapcsolatos kiadásokra - kurzusokra, külföldi meghallgatásokra, versenyjelentkezésekre, nyelvtanulásra, ruhavásárlásra - szeretné fordítani, mint tette azt két évvel ezelőtt a Junior Príma-díjjal járó összeggel is. Egy hosszabb külföldi lehetőségtől sem zárkózna el, hiszen komolyan még nem próbálta ki magát a határokon túl - magyarázta.
Vörös Szilvia 2013-ban végzett Marton Éva osztályában a Zeneakadémián. Már tanulóévei alatt fellépett Budapest nagy koncerttermeiben. Részt vett Marton Éva, Meláth Andrea, Leonardo de Lisi, Alberto Gazale, Nicholas Clapton kurzusain. 2011-ben Gundel-díjat, 2012-ben Junior Príma-díjat kapott. 2013 júniusában Marton Éva 70. születésnapi gálahangversenyén Eboli áriáját énekelhette a Magyar Állami Operaházban.
Marton Éva a következőképpen beszélt Vörös Szilvia győzelemről: "Borzasztóan érdekes, hogy a zsűri az első naptól fogva szinte ragaszkodott az első helyéhez; én nem pontozhattam, mert valamikor a növendékem volt. A versenyre már nem én készítettem föl, hiszen egy éve már egyedül dolgozik, önálló művész" - mesélte.
Marton Éva kitért az ukrán Tetyana Zsuravel második helyezésére is: "Bár természetesen a nemzetiség nem játszott szerepet a döntésben, Ukrajna nehéz helyzete miatt külön örültem, hogy egy ottani fiatalt is fel tudunk emelni és támogatni tudunk a pályáján".
Arról is szólt, hogy a különdíjakkal a legjobb külföldi énekeseket igyekeztek "Magyarországhoz kötni", fellépési lehetőségeket kínálni számukra vidéki és fővárosi zenekarok, színházak, koncerttermek meghívására.
A kérdésre, lesz-e II. Nemzetközi Marton Éva Énekverseny, a névadó azt felelte: "Személy szerint nagyon szeretném, de ez attól függ, hogy a kormány hogyan fog hozzáállni. Remélem, hogy két év múlva meg tudjuk rendezni a második énekversenyt. Egy ilyen verseny nem olcsó, de nagyban növeli az ország presztízsét és javítja nemzetközi megítélését" - fogalmazott.