A Fidelio Facebook-oldalán naponta jelentkező #100naposkihívás 14. napján arról kérdeztünk Titeket, melyik a kedvenc zongoraversenyetek. Nem meglepő, mi került az első helyre!
Ha a versenyművek versenyművének melankolikusabbnál melankolikusabb második tételét hallja, Önnek is beugrik valami blőd szöveg arról, hogy egyedül van, és hogy a barátai nem veszik fel a telefont? Tekintsen le egy picikét a Parnasszus múzsák lakta hegyéről, és megtudhatja, miért!
Öt korcsoportban és tanár-diák kategóriában január 15-ig várják a nevezéseket a ZeneKÉPzelet elnevezésű négykezes zongoraversenyre, amelyet 2017. március 2-5. között Egerben rendeznek meg.
Az alig tizenhat éves Barbarics Csanád az első alkalommal megrendezett Cziffra György Zongoraversenyen a Cziffra Fesztivál és az Opera zongoraterem különdíját érdemelte ki. A Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola tanulóját pályakezdéséről, versenytapasztalatairól, és természetesen Cziffra Györgyről is kérdeztük.
Egy kortárs mű gyakran a legrutinosabb zongoraművészek számára is nehézséget okoz. Nem így Tóth Kamillának, aki a Cziffra György Zongoraverseny különdíját érdemelte ki Dubrovay László művének nagyszerű eljátszásával. A darab tartogatta kihívásokról is faggattuk a húszéves zongoraművészt.
Boros Tekla Rigó Ronalddal közösen lett a Cziffra György nevét viselő zongoraverseny második helyezettje. A fiatal zongorista szerint Cziffra játéka bármikor felismerhető, emellett azt is elárulta, milyen tervei vannak a jövőre nézvést.
Fischl Mónika az évad végéhez közeledve többek között a Csárdáskirálynőben és a Marica grófnőben lesz látható a Budapesti Operettszínházban. A Liszt Ferenc-díjáról, tanításról, az operett és musical kapcsolatáról, valamint az előadásokról beszélgettünk.
Michael von Graffenried svájci fotós bejárta egész Magyarországot. Nagyméretű panorámafotói a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében, a Városháza Parkban láthatóak.
hírlevél
A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében
A születésnapját ünneplő Máthé Erzsi olykor úgy érzi, annyi figurát játszott már el élete során, hogy sokszor önmagát kell keresnie. Pedig mindegyik alakításában teljes lényével jelen volt. A színésznő néhány éve már a nyilvánosságtól visszavonultan él. Az alábbi interjút tizenöt éve, 2007-ben adta Canjavec Juditnak a Buda Lapjában, a másodközlés a szerző engedélyével történt.
A Scalában tartott ősbemutató után április 30-án a Párizsi Nemzeti Operában is színre került Kurtág György egyetlen operája, a Beckett nyomán írt A játszma vége. A kritikák remekműként írták le az alkotást.
A korábban Budapesten is díjazott vonósnégyesnek a Bordeaux-i Nemzetközi Vonósnégyesverseny zsűrije második helyezést, valamint egy különdíjat ítélt meg.
Megújult terekben, újrarendezve nyílt meg a Szépművészeti Múzeum Régi Képtárának új állandó kiállítási egysége. Immár hat évszázad európai művészeti irányzatairól és a legfontosabb alkotóiról kaphatunk átfogó képet, a korai gótikától egészen a klasszicizmus korának művészetéig.